Online Dating & Relationships Forums

Academic Singles and Be2

katrafus

Anonymous
Am patit-o si eu in seara asta. Mi-am blocat cardul, iar maine incerc o plangere la ANPC. Daca vrea cineva sa mi se alature, raspund pe katrafus@yahoo.com si poate reusim sa facem o actiune mai ampla impreuna, sa oprim mizeria asta de care nu avem nevoie.
Numai bine!

Eu

Anonymous
Salut...eu i am facut unui prieten cont dar cu cardul meu. Din intamplare am verificat ieri ( cu 5 zile pana expira abonamentul pe prima luna) pe google si pe site ul lor ca in a 2 luna trebuie sa platesti 300 ron. Este abuziv si am inceput sa ma documentez pe internet si am observat ca sunt foarte multi care nu pot sa se dezaboneze chiar daca au trimis o gramada de mailuri.Asadar am hotarat sa le trimit mail cum ca doresc sa renunt la abonament si am primit un msj automat cum ca voi primi un raspuns in 3 zile.Ca masura de precautie pana o sa vina raspunsul lor care oricum nu va fi ce trebuie ( sigur vor incerca sa le platesc cei 300 de ron chiar daca eu am cerut inchiderea abonamentului cu 5 zile inainte de a intra in luna a 2)...Asadar mi am inchis cardul, am sters cele 2 poze cu prietenul meu de p site de la profil si am schimbat si adresa de mail. Ate date nu am dat adresa, nr tel etc. Acum astept raspunsul lor daca e sa vina, noul card de la banca si astept sa vad daca imi trimit cv p mail cum ca trb sa platesc...bine , la cum sunt eu poate sa trimita cate vor...o sa le trimit si eu ca am facut plangere la politie etc...voi cum ati rezolvat pana la urma?

Bogdan

Anonymous
Salut! Va sfatuiesc sa procedati astfel: sunati la banca, cereti sa va blocheze tranzactile online (pe internet) cat mai repede! Apoi, un drum la banca si schimbati cardul!
Nu va poate face nimeni nimic, este escrocherie!
Ignorati orice mail sau scrisoare din partea lor!
Eu asa procedez!

Angela

Anonymous
Quote by: Anonymous

Salut! Va sfatuiesc sa procedati astfel: sunati la banca, cereti sa va blocheze tranzactile online (pe internet) cat mai repede! Apoi, un drum la banca si schimbati cardul!
Nu va poate face nimeni nimic, este escrocherie!
Ignorati orice mail sau scrisoare din partea lor!
Eu asa procedez!

Buna!
Ma aflu printre cei cq voi, înșelați! Cum procedam? Primesc mailuri de amenințare!!
Help. Mulțumesc

Angela

Anonymous

Am patit-o si eu in seara asta. Mi-am blocat cardul, iar maine incerc o plangere la ANPC. Daca vrea cineva sa mi se alature, raspund pe katrafus@yahoo.com si poate reusim sa facem o actiune mai ampla impreuna, sa oprim mizeria asta de care nu avem nevoie.
Numai bine!

Bună, ți-am trimis un mesaj pe adresa de e-mail.
Mulțumesc

Maria

Anonymous

Numai bine!

Buna,
Mie mi-a spus despre asta chiar cineva de pe site. Cum fac sa anulez? Mai exista fax?

Vreau sa reziliez contractul și nu știu cum sa fac.

Maria

Eu

Anonymous

Numai bine!

Buna,
Mie mi-a spus despre asta chiar cineva de pe site. Cum fac sa anulez? Mai exista fax?

Maria

Inchideti cardul, si faceti va altul...daca mai aveti acces la cont pe academic, intrati la setari si schimbati adresa de mail cu una falsa, ca sa nu primiti mailuri. Salut si noroc bun...nu au nume, nu au adresa,nu au nr de telefon nu au nimic...nu incercati sa va intelegeti cu ei...nu oferiti date personale...este o escrocherie...nu au ce sa va faca..fiti fara frica

Angela

Anonymous

Numai bine!

Buna,

Maria

Inchideti cardul, si faceti va altul...daca mai aveti acces la cont pe academic, intrati la setari si schimbati adresa de mail cu una falsa, ca sa nu primiti mailuri. Salut si noroc bun...nu au nume, nu au adresa,nu au nr de telefon nu au nimic...nu incercati sa va intelegeti cu ei...nu oferiti date personale...este o escrocherie...nu au ce sa va faca..fiti fara frica

..................................... Sunt in aceeași situație ca voi si mulți alții pățiți, ma amenință iar ca să-mi pot schimba adresa de e-mail nu mai am cum căci nu mă mai pot autentifica pe site-ul lor. Nu știu cum se va termina...

Hun

Anonymous

Hello.I have the same problem with this site.i am from Romania.they are threating me with the fact that some collecting payments company will contact me .did somebody call you or contact you to pat those money to them?

Bună, și eu am pățit la fel cu be 2 și acum caut avocat să îmi spună ce să fac. Ați găsit vreo soluție cu nenorociții ăștia? Dacă da vă rog să îmi spuneți și mie. Mulțumesc.

Da, si eu am pățit la fel, teoretic ar trebui sa plătesc 351 de lei. Am plătit cu card Revolut așadar nu poate să îmi debiteze contul. Ma gândesc de asemenea sa sesizez autoritățile si să vad în ce condiții pot fi dați in judecată.

Angela

Anonymous

Hello.I have the same problem with this site.i am from Romania.they are threating me with the fact that some collecting payments company will contact me .did somebody call you or contact you to pat those money to them?

Bună, și eu am pățit la fel cu be 2 și acum caut avocat să îmi spună ce să fac. Ați găsit vreo soluție cu nenorociții ăștia? Dacă da vă rog să îmi spuneți și mie. Mulțumesc.

Da, si eu am pățit la fel, teoretic ar trebui sa plătesc 351 de lei. Am plătit cu card Revolut așadar nu poate să îmi debiteze contul. Ma gândesc de asemenea sa sesizez autoritățile si să vad în ce condiții pot fi dați in judecată.

. Observ ca suntem în număr cât mai mare de persoane care ne-au,, păcălit,,. Cine se sesizează aici? Pe Avocat Net sunt si acolo multe postări cu păcăliți ca noi si nu găsesc o finalitate.

All times are EST. The time is now 08:03 pm.

• Normal Topic
  • Sticky Topic
  • Locked Topic
  • New Post
  • Sticky Topic W/ New Post
  • Locked Topic W/ New Post
  •  View Anonymous Posts
  •  Able to post
  •  HTML Allowed
  •  Censored Content