Online Dating & Relationships Forums

Academic Singles and Be2

Status: offline

traian

Forum User
Newbie
Registered: 2018/12/23
Am patit-o si eu. M-am inregistrat si imediat mi am dat seama ca este o inselatorie, asa ca am incercat sa sterg contul si sa cer anularea abonamentului. Cum nu ati reusit voi, asa nici eu nu am reusit. Mi am pierdut cateva ore incercand asta, asa ca am ales sa mi schimb cardul. dupa exact 10 luni, mi au trimis email cum ca le sunt dator cu 1000 ron. Le am trimis email la "relatii clienti ", prin care am cerut anularea abonamentului si renuntarea la orice pretentie financiara. Atentie! SA NU COMPLETATI FORMULARUL DE RENUNTARE CU ADRESA SI DATELE PERSONALE.daca o faceti, veti primi notificari in posta .
deocamdata am primit de la robot confirmarea ca mesajul meu a fost receptionat simivor rtaspuinde in trei zile lucratoare..
Am senzatia ca in siteurile romanesti s au infiltrat oameni de ai lor, de a escrocilor, care cer pagubitilor " sa si cumpere linistea". nu le dati nimic!!!
cei care sunteti patiti cu ei, raportati i la Google, Facbook si faceti reclamatii peste reclamatii.
Nu va temeti, escrocii nu au legea de partea lor asa ca nu sa castige in instanta si sa va execute.
Trebuie sa luam o atitudine mai ferma, eventual sa constituimun grup pe FB si sa ne aparam la o adica.

Status: offline

traian

Forum User
Newbie
Registered: 2018/12/23
Am cautat informatii despre ei si nu am gasit niciun caz de executare silita. ar fi culmea! au trecut cam 4 ani de cand opereaza pe teritoriul a mai multor tari. Bineanteles, nu putea sa lipseasca si Romania dintre aceste tari... Smile Am ajuns la concluzia ca cei care au platit , au facut o numai din teama. deci, Indivizii astia profita de teama. Daca imi amintesc bine, chiar la inregistrare, supun clientii la un test psihologic, in care testeaza caracterul si labilitatea victimei.( este o speculatie de a mea) Eu nu o sa ma las intimidat. Va rog, sa nu va speriati, pentru ca exact asta vor.

Inselat

Anonymous
Salut,
am să intru in subiect. Iniferent de legea pe care cei de la Be2 cred ca o respecta, apar mai multe probleme. 1. Contractul lor nu are un termen, in conditiile in care legea aplicabila, legea din Romania cere asta. 2. Rezilierea este practic imposibila. 3. Ar trebui avertizati pentru ca eu nu mi-am dat acordul pentru ca cei de la Be2 sa retransmita datele mele cu caracter personal. Teapa lor. Nu au prevazut. Daca retransmit datele mele catre recuperatorii de credite, am sa sesizez atat organele de aici pentru ca recuperatorii au preluat, procesat si detinut datele mele in mod fraudulos, eu mi-am dat acordul doar pentru Be2, dar voi sesiza si autoritatile de la sediul Be2 pentru ca de acolo s-au dat date fara acordul meu. Lista sicanelor pe care le pot face poate continua. Pana la urma niste excroci ce se bazeaza in mod evident doar pe imposibilitatea dezabonarii si nu pe un serviciu real, de calitate.
Bancile nu reactioneaza corect. Atat timp cat eu, titularul contului, pe banii mei spun ca nu vreau sa mai fac plata, Banca nu are dreptul sa plateasca. Banca poate actiona impotriva vointei mele numai daca are o hotarare judecatoreasca definitiva. Este treaba mea si am drept de dispozitie asupra banilor mei. Banca nu este instanta. Banca isi asuma daca face plata dupa ce eu i-am dat scris si inregistrez cerere pentru a opri plati. Chiar daca este un contract legal incheiat, raspunderea pentru asumarea obligatiilor mi-o pot asuma doar eu.
Noi nu reactionam cum trebuie. Ar trebui si eu am sa trimit mesaje catre persoanele de pe site cu un link catre aceasta pagina, sa se prinda cat mai repede cat mai multi. Sper ca cei ce mai sunt inca abonati contra vointei lor sa faca acelasi lucru.

carmen

Anonymous
buna dimineata
si eu sunt in aceeasi situatie atat penibila cat si periculoasa ca si voi. deocamdata am primit doar un mail amenintator. m.am inscris la b2 pe 11.12.2018 si nu am apucat in Ianuarie sa cer cumva (mail fax orice) iesirea din abonament. acum ei pretind 351 Lei Frown
voi merge la banca sa cer blocarea eventualelor debite viitoare (sper ca banca sa fie de acord) si voi trimite un mail la ei, asa cum pretind ei ca ar trebui, sa cer formal anularea blestematului d abonament la ei
nu stiu ce efect va avea. totusi nu cred ca ei au jurisdictie si pot materializa executarea silita, pt ca ar fi de indeplinit niste conditii si mai recent i.ar opri incalcarea reglementarii GDPR .
oricum, regret enorm ceea ce am facut si nu.mi vine sa cred ce proasta am fost. daca apar lucruri noi, am sa scriu aici.

Cristian

Anonymous
Quote by: Anonymous

Le-am trimis mail la adresa serviciu-clienti@be2dating.ro cerand anularea abonamentului, am primit un email ca mi l-au anulat, si nu voi mai fi facturat. Ramane de vazut ce se va intampla peste o luna.

Salut... Care este rezultatul? Ai reușit să îți anulezi abonamentul?

Ele

Anonymous
Buna ziua , be2dating mi a retras din cont 300 de lei fără acordul meu, ma poate ajuta cineva ce trebuie sa fac sa renunț la cont? Am plătit la început o sumă mica ,In jur de 40 lei. De ce mi au retras din cont fara acordul meu? Cum recuperez banii? 😕

Carmen

Anonymous

Buna ziua , be2dating mi a retras din cont 300 de lei fără acordul meu, ma poate ajuta cineva ce trebuie sa fac sa renunț la cont? Am plătit la început o sumă mica ,In jur de 40 lei. De ce mi au retras din cont fara acordul meu? Cum recuperez banii? 😕

Deci am avut "surpriza " să constat lipsa banilor din cont.
8 luni au retras câte 300 lei.
Operațiunea în cont nu apare decât dacă intru la istoric card 😒
Mă alătur și eu celor care vor să îi dea în judecată

ralu

Anonymous
worried
Ce teapa... imi pare rau ca nu am CITIT mailul ala de la activare cont premium in care scriau nesimititii ca dupa 1 luna va fi 300 lei!

Am trimis completat acest formular : https://www.academicsingles.ro/info/formularul-de-retragere
Descarcati si trimiteti doar cu adresa de EMAIL. Nu le mai dati si alte adrese. Am vaut pe alte forumuri ca sunt oameni care spun ca u primit si amenintari prin posta... Nu mai dati date, daca aveti extras de cont la ce s-a virat , datile screenshot. Si insistati.

Astept si eu sa se rezolve...Frown

Carmen

Anonymous

Deci am avut "surpriza " să constat lipsa banilor din cont.
8 luni au retras câte 300 lei.
Operațiunea în cont nu apare decât dacă intru la istoric card 😒
Mă alătur și eu celor care vor să îi dea în judecată

Încă nu am reușit să îmi închid contul.
A deschis cineva acțiunea în instanță?
Mă alătur și eu

All times are EDT. The time is now 07:50 pm.

• Normal Topic
  • Sticky Topic
  • Locked Topic
  • New Post
  • Sticky Topic W/ New Post
  • Locked Topic W/ New Post
  •  View Anonymous Posts
  •  Able to post
  •  HTML Allowed
  •  Censored Content