Online Dating & Relationships Forums

Academic Singles and Be2

• 1
  • 2

Mike

Anonymous
Salut, si eu sunt in aceeasi situatie? cum ati rezolvat?

Maria

Anonymous
Quote by: Anonymous

Hello.I have the same problem with this site.i am from Romania.they are threating me with the fact that some collecting payments company will contact me .did somebody call you or contact you to pat those money to them?

Hello Kate. I'm in the same situation. I am harassed with messages they will send a firm to collect my "debt" to them. They informed me I have to pay 311 RON instead of 49 RON!! They also censured the communication between clients and send you compatibilities of the same gender. Did you fix the problem?
Buna Kate. Sunt in aceeasi situatie cu tine. Sunt hartuit cu mesaje cum ca vor trimite o firma de recuperari. Dupa o luna in care nu am mai platit au spus ca le datorez 311 lei. Ai rezolvat problema? Exista o solutie sau vreun grup de astfel de pagubiti care se pot asocia contra Academic Singles? Site-ul cenzureaza comunicarea si chiar trimite compatibilitati de acelasi gen!!

Eu am aceeasi problema cu ei.Astazi am primit si un plic de la ei ca am sa le platesc 150 euro.Am blocat cardul dar nu stiu ce sa fac in continuare.

Bună ziua. Am primit și eu un plic de la ei că am de plată 145 de euro. Acum caut avocat pentru asta. Nu le dați bani pentru ca vor cere încontinuu.

Eu am platit un abonament Premium de 1 luna in valoare de 59.90 lei. La sfarsitul respectivei luni am incercat sa imi inchid contul pe be2 dar nu am reusit. In urmatoarele 2 luni mi-au retras din cont cate 300 lei in fiecare luna. Am fost la banca si am facut refuz de plata pentru cei 600 lei si mi-am schimbat cardul. Inca nu am primit un raspuns de la banca. Apoi am fost la Protectia Consumatorului. Acolo m-au sfatuit sa fac o reziliere a abonamentului facut. Am trimis prin fax, o cerere de reziliere la numarul de telefon care apare pe site la pagina: Conditii/ Reziliere. Cei de la protectia consumatorului au spus ca ar trebui sa primesc un mail de la be2 cu un raspuns la cererea de reziliere si in functie de raspunsul primit trebuie sa fac sau nu, o reclamatie la protectia consumatorului. Deci deocamdata nu stiu cum se va rezolva situatia.

• 1
  • 2
All times are EDT. The time is now 11:28 pm.

• Normal Topic
  • Sticky Topic
  • Locked Topic
  • New Post
  • Sticky Topic W/ New Post
  • Locked Topic W/ New Post
  •  View Anonymous Posts
  •  Able to post
  •  HTML Allowed
  •  Censored Content